Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Ürünleri

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Ürünleri
3 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.275 kez okundu.

Tüketici İçin Her türlü İhtiyacın Kredisi Ziraat Bankası’ndan

Tüketici Kredisi

Tüketici kredisi her türlü ihtiyacın finansmanında kullanılmaktadır. 36 aya kadar vadelidir. Krediye başvurular şubelerden yapılmaktadır. Banka uygun faiz oranları ve müşterinin dilediği ödeme seçeneklerini sunmaktadır.

Kredinin Özellikleri;

Ödemelerde müşteriye özel seçenekler sunulur,

36 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır,

Banka istediği takdirde şahsi ve/veya maddi teminat almaktadır,

Kredi vadesi sürecince hayat sigortası da yapılmaktadır.

İndirimli Tüketici Kredisi

Kullanılan kredinin faizi Banka tarafınca özel indirimlere tabi tutulabilir. Komisyon tutarını müşteri belirlemektedir, dilediği kadar faiz indirimine gidilebilir.

Kredinin Özellikleri

Müşteriye kredi açıldığında uygun görülecek tutarda özel komisyon tahsil edilebilir, bu şekilde uygulanabilecek faiz oranında ve de aylık taksit tutarında azalma görülebilir.

İndirimli Tüketici Kredisi

​Kredinizin Faizi Bankaya Özel İndirimlidir. Komisyon tutarını müşteri belirler,dilediği kadar faiz indirimine  idilebilir.

Kredinin Özellikleri

Müşteri tarafından uygun görülecek miktara özel komisyon kredi verilirken tahsil edilir. Bu sayede uygulanacak faiz oranı ve de aylık taksit tutarı azaltılır.

Masrafsız Tüketici Kredisi

Kredi komisyonsuz alınır, ihtiyaçlarınızı tam karşılanır. Tahsis ücreti alınmayan kredi için şubeye müşteri şubeye uğrar,paranızı kesintisiz alır.

Kredinin Özellikleri

Bu kredide tahsis ücreti uygulanmamaktadır. İstihbarat ve haberleşme ücreti (komisyon) de tahsil edilmemektedir. Kredi miktarı müşteriye net olarak ödenir. Tahsis ve kullanma zamanında ilgili kredi ürününde geçerli uygulama esas ve usulleri dâhilinde

banka işlem yapar.

Tüketici Avans Kredisi

Paranız para kazanırken acil ihtiyaçlarınız bizden!

ziraat Bankası’nda vadeli, vadesiz veya yatırım hesabı bulunan müşteriler; 6 aya kadar vade imkânına sahip tüketici avans kredi kullanabilir.

Kredinin Özellikleri

Kredi de 6 aya kadar vade seçeneği vardır. Tek taksitli / ödemeli olarak krediyi kullanmak mümkündür. Teminat olarak Ziraat Bankası’ndaki vadesiz / vadeli TP/YP mevduat hesabı, repo, hazine bonosu, devlet tahvili, Eurobond ve Bankaya ait B Tipi Yatırım Fonunun Bankaca rehni alınabilir.

Bu kredi de hayat sigortası zorunluluğu yoktur.

Eğitim Kredisi

Ders çalışmak öğrencilerden, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak Ziraat Bankası’ndan!

Her çeşit okul, üniversite, kurs veya dershane giderinin karşılanması için müşterilere özel eğitim kredisi Ziraat Bankası’ndan mevcuttur. 24 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.

Kredinin Özellikleri

Vade 24 aya kadar uzatılabilir. Kredi; taksitli veya kredili mevduat hesabı şeklinde kullanılabilir.

Kredi, öğrenci -kursiyer velileri, öğrenci veya kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenen bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye / kursiyerlere doğrudan verilmektedir.

Şahsi ve/veya maddi teminat kredi için Banka tarafından alınmaktadır. Kredi vadesi sürecince boyunca hayat sigortası yapılması zorunludur.

İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Yüksek tutarlı ihtiyaçlar için vadesi uzun ödemesi düşük tutarlıkredi!

Müşteriler, yüksek meblağlı  ihtiyaçları adına ipotekli olarak bu kredi çeşidine başvurabilir. Uzun vade seçenekleri  sayesinde müşteri ödemelerinde zorluk yaşamaz.

Kredinin Özellikleri

Kullanılacak azami kredi tutarı; konut ve iş yeri için ekspertiz değerinin %75’i, imarlı arsa için de ipoteğin %50’sine kadar kullandırılmaktadır. 36 aya kadar vade seçeneği vardır. İpotek, krediye konu gayrimenkul üzerinden yapılır. Şubelerce gerekli görülmesi durumunda ek teminat istenmektedir. Kredi vadesi boyunca zorunlu hayat, konut ve deprem sigortası yapılır.

 Arsa Kredisi

Arsanızı seçimini müşteri yapar, parasını Ziraat Bankası verir. Yatırımlarını arsa alarak değerlendirmek isteyen kişiler arsa kredisini Ziraat Bankası’ndan alır, 36 aya kadar vade seçeneği ile yatırımların ilerleyen zamanlara bırakmaz.

Kredinin Özellikleri

Kredide 36 aya kadar vade seçeneği vardır. Satın alınacak arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50’si kadar kredi verilir. Arsa belediye sınırları içerisinde ve imarlı olmak zorundadır. Krediye konu arsa üzerine ipotek tesis edilir, ayrıca Banka tarafından bir kefil de istenir. Şube isterse ek teminat isteyebilir. Kredi süresince zorunlu hayat sigortası yapılır.

Yasa Kapsamındaki İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Müşteriler, yüksek tutarlı ihtiyaçları için Bankaya başvurur. Konut finansmanı içerisinde ipotekli bireysel finansman kredisiyle müşteriye uygun faiz oranları ve ödeme imkanlarından sunulur.

Kredinin Özellikleri

İpotek verilecek konutun ekspertiz değerinin en fazla %75’i kadar kredi kullanabilir. 36 aya kadar vade seçeneği vardır. Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek yapılır. Şube tarafından gerekli görülürse ek teminat istenir.Kredi vadesi boyunca zorunlu hayat, konut ve deprem sigortası yapılır.

 Yasa Kapsamındaki İpotek Teminatlı Kredi Transferi

Başka bankadan kullanılan devam eden veya bitmiş durumdaki konuta ilişkin yasa kapsamındaki ipotek teminatlı kredisi Ziraat Bankası’na taşınır. Düşük faiz oranları bulunmaktadır.

Kredinin Özellikleri

36 aya kadar vade seçeneği vardır. Kredi çekilen gayrimenkule ipotek konulabilir. İpotek verilecek konutun ekspertiz değerinin en fazla %75 i kadar kredi verilir. Şube gerekli görürse ek teminat isteyebilir. Kredi süresince hayat, konut ve deprem sigortası yapılması zorunludur.

Bireysel İşyeri Kredisi

Yatırım amaçlı iş yeri (ofis, büro, dükkân, mağaza gibi) almak isteyen müşteriler, bireysel iş yeri kredimize başvurur. 120 aya kadar vade seçeneği bu kredi çeşidinde vardır.

Kredinin Özellikleri

120 aya kadar vade seçeneği vardır. Satın alınacak iş yerinin ekspertiz değerinin en fazla %75’i kadar kredi kullanılır. Kredi çekilecek gayrimenkule ipotek konulabilir. Şube isterse ek teminat isteyebilir. Kredi süresince hayat, iş yeri ve deprem sigortası yapılması zorunludur.

Ortak İşyeri Kredisi

Yatırım amaçlı ortak iş yeri almak isteyen müşterilere finans desteği Ziraat Bankası’ndan! Ziraat Bankası’ndan bir ilk “Ortak İşyeri Kredisi”… Yatırım amaçlı ortak iş yeri almak isteyen müşteriler, Ziraat Bankası’na başvurur. Krediyi 120 aya kadar vadeyle alabilir.

Kredinin Özellikleri

Düzenli geliri olan en az 2, en fazla da 5 kişinin bir araya gelerek iş yeri almaları için kullandıkları lredi çeşididir. Satın alınacak iş yeri için ekspertiz değerinin en fazla %75’i kadar kredi verilir. Ortaklardan biri ya da tümü kredi kullanabilir. 120 aya kadar vade seçeneği vardır. Krediye ait gayrimenkule istenildiği takdirde ipotek konur. Şube istediği takdirde ek teminat isteyebilir. Kredi kullanıldığı sürece hayat, konut ve deprem sigortası yaptırmak zorunludur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git