Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?
3 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.774 kez okundu.

Kişinin adına tanımlanan özel limit dahilinde kullanabilen kredili  vadesiz  tasarruf hesabına esnek hesap denir. Hesapta yeterli bakiye bulunmadığında esnek hesap sayesinde  nakit ihtiyacı karşılanır, fatura ve kredi kartı ödemesi talimat verilen önem arz eden ödemeler gerçekleştirilebilir.

Esnek hesaba nasıl başvurulur?

Vadesiz hesapta kişinin adına tanımlanan özel limit dahilinde kullanılabilen kredili vadesiz mevduat hesabıdır, esnek hesap.Hesapta yeterli bakiye bulunmadığı anlarda esnek hesap ile nakit ihtiyacı karşılanabilir. Hesabın, esnek hesap halini alması için hesap şubesine kimlik ve gelir belgesiyle başvurmak yeterli olmaktadır.

Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosu, iş yerinden bordro alamayan çalışanlardaysa, şirketin imza yetkisine sahip kişi tarafından imzalı ücret belgesi ve bu belgeyle birlikte imzalı noter tasdikli imza sirküleri istenmektedir.Serbest meslek sahipleri için de son vergi levhasının fotokopisi gereklidir.

Ne kadar faiz ödenecek?

Esnek hesaptan kullanılacak krediye uygulanacak faiz tutarını hesaplamak için Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi’ndeki hesaplama araçlarına bakmak yeterli olacaktır.

Esnek Hesap Ne işe yarar?

Vadesiz tasarruf hesabının tüm özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Kişi; hesabında yeterli miktarda  bakiye bulunmasa bile, önceden tanımlanmış esnek hesap limitini eksi bakiyeye çevirerek kredisini kullanabilir.

TL Kart sayesinde tüm dünyada anında kredi kullanma imkanı vardır.

Hesaba yatırılmış paralar borç bakiyesinden düşmektedir ve sadece kredinin kullanıldığı dönem için faiz ödenmektedir.

Hesaba nasıl ulaşılmaktadır?

 Esnek Hesapla ilgili tüm işlemleri, 444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı, Internet Şubesi, Mobil Şube’sinde vakit kaybetmeden, günün her saatinde yapılmaktadır. TL kart ile Türkiye’nin dört bir yanından Yapı Kredi ATM sayesinde kişi, esnek hesabına ulaşarak işlem yapabilir. Yurt dışında VISA / Plus ve Maestro / Cirrus amblemlerinin görüldüğü tüm ATM’lerden günün her saati para çekilebili. Ayrıca, alışverişlerde de esnek hesaba tanımlı TL kart kullanılabilir.

Faiz Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Esnek hesaptaki faiz tahakkukları kişinin tercihleri doğrultusunda aylık veya 3 aylık periyotlar halinde düzenlenmektedir. Aylık veya 3 aylık periyotlar halinde tahakkuk eden toplam borç faiz tutarının bir sonraki borç tahakkuk dönemine kadar ödenmesi zorunludur. Yapı kredi Bankasının bir diğer hizmeti olan Yapı Kredi Bankası Nuvo Uygulaması Nedir? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git