Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme
12 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.552 kez okundu.

Bankaların, müşterilerini değerlendirirken kullandıkları ve bankacılık işlemlerinde referans niteliğinde ki kredi notlarının, bankacılık işlemlerinde bize büyük artıları ve eksileri olduğunu bilmemiz lazım. Kredi notumuzun risk değeri ne kadar az ise kredi lama oranı o kadar yüksek iken, kredi notumuzun risk değeri ne kadar çok ise de kredi almamız o kadar çok zorlaşacaktır. Bankalarla aramızdaki mesafeyi belirleyen bu kredi notları ile ilgili bu yazımızda Ücretsiz kredi notunu öğrenme konusunu ele alacağız.

Bankaların kredi talebimizde, bize olan tavırlarının belirlenmesinde başrol oynayan kredi notlarımızı ücretsiz öğrenebilir miyiz diye sorarsanız şu an için mümkün görünmüyor. Ancak, bankada çalışan bir arkadaşımız veya banka memuru insafa gelirse belki ücretsiz olarak kredi notumuzu öğrenme şansımız olur. Yoksa onun dışında ücretsiz kredi notu öğrenme imkânımız yok. Bankalara kredi notu öğrenmek için başvurduğumuzda bizden 5 ila 10 TL arası hizmet ücreti adı altında masraf kesmektedirler.

Yine bankaların internet bankacılık şubelerinden veya mobil bankacılı sistemlerinden de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Tabi ücreti karşılığında. Findeks, ilk kurulduğu zamanlar Ücretsiz kredi notunu öğrenme hizmeti veriyordu. Dileyen herkes T.C numarası ile kredi notunu ücretsiz öğrenebiliyordu. Şimdi Findeks ’de bu iş için hizmet bedeli almaktadır. Findeks.com sitesine girilip, üye işleminden sonra T.C kimlik numaramızı girdikten sonra karşımıza bir ödeme paketi çıkıyor.

Findeks, kredi notunuzu öğrenmek için bizden 4.72 TL+KDV ücreti istemektedir. Sizin için KDV’li oranında içine katıp hesapladık ve çıkan rakam 5.56.96 TL tutmaktadır. Ödemeyi hesap numarası veya kredi kartı kullanarak da ödeyebiliyorsunuz. Findeks sayesinde, bir başkasının kredi notunu öğrenmenin bedeli de 8.85 TL KDV’dir. O da tam tamına 10.445 TL tutmaktadır. Eğer ki BKM Express karınız varsa o zaman 1 TL ile kredi notunuz öğrenebiliyorsunuz. Niye BKM Express’de 1TL diye sorarsanız Findeks ile anlaşması var.  Sözün kısası, kredi notumuzu ücretsiz öğrenemiyoruz. Cüzi de olsa bizden para talep edilmektedir.

Ücretsiz kredi notunu öğrenme makalemizde son olarak, kredi notumuzu bilmiyorsak, ücret karşılığı da olsa kredi notumuzu bilmek ve kredi notumuzun durumuna göre hareket etmek en mantık iş olacaktır. Koyu yeşil kredi notunuz olması dileğiyle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git