Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Banka

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Banka
4 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.145 kez okundu.

Yaygınlaşan bir terim olan kredi notu finansal işlemlerde hem bankalar için hem de kişiler için önemli bir noktada yer almaktadır. Bankların uygun kredi koşullarıyla müşteri çekme istekleri kredi şartlarını esnetmelerine neden olmuştur. Şahısların bankalardan kredi alabilmelerinde en etkili faktör kredi notlarıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin bankalar ile yapacakları finansal anlaşmalar kredi notlarının düşük olması ile olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Ancak kredi notu nedeni ile müşteri kaybetmek istemeyen bankalar kredi notu etkisinin belirleyici özelliğinde bazı kredi olanaklarında müşterilerine tolerans gösterebilmektedirler. Kredi notu düşük olan bireylere kredi imkânı sağlayan bankalar kredi notları nedeniyle kredi çekemeyen bireyler için bir çözüm yolu olmuştur. Ve kredi notu düşük olanlar Kredi notu düşüklere kredi veren banka arayışına girmişlerdir.

Kredi notu düşük olanlara kredi imkânı sağlayan bankalar şahısların ekonomik düzeylerine ve toplam gelir miktarlarına bakarak uygun kredi seçenekleri ve uygun ödeme planları ile kişilerin nakit ihtiyaçlarına cevap çözüm üretmektedirler. Kredi notunu önemsiz sayan bankaların amacı bankaya müşteri çekmek ve müşteri sayılarını arttırmaktır. Kredi notlarını bazı durumlarda dikkate almayan bankalar kişilerin kredi notlarından daha çok krediyi geri ödeyebilme imkânlarına bakmaktadırlar.

Bu da bu türden bankaların aylık sabit geliri olmayan fakat kredi taksitlerinin ödeyebilecek durumda olan kredi notu düşük olan müşterilerin dikkatini çekmektedir. Bu türden kredi notuna dikkat etmeden müşterilerine kredi imkânı sunan bankalar fazla yaygın olmasa da kredi notuna dikkat etmeden bazı müşterilerine kredi imkânı sağlayan bankalar vardır. Kredi notuna bakmaksızın bazı müşterilerine kredi imkânı sağlayan bankalar daha çok özel girişim banklarıdır.

Kredi notu düşüklere kredi veren banka seçenekleri; Finans Bank, ING Bank, Deniz Bank, ODEA Bank, ALBARAKA Türk Bankası, Kuveyt Türk Bankası gibi bankalardır. Kredi notu düşük olanlara bu bankalar tarafından kredi olanağı sağlanmaktadır. Kredi notları düşük olan kişiler bu bankalara kredi başvurusu yapabilir bankaların sağlamış olduğu kredi imkânlarından gerekli koşulları sağlamaları sonucunda bankalardan kredi kullanabilmektedirler.  Bu krediler için banka şubelerine başvurulabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git