Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Kredi Kartı Borç Yapılandırma
4 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.207 kez okundu.

Kredi kartı kullanımı kişilerin nakit taşıma probleminden kurtardığı için alış verişlerinde kolay kullanım olanakları sağlaması ve bankaların firmalarla yaptığı anlaşmalar sonucunda taksitlendirme seçenekleri sunduğu için kullanıcılarına birçok avantaj sağlamış ancak bu durum bilinçsiz kullanımlar sonucunda kişileri yüksek miktarda kredi kartı borçları ile karşı karşıya getirmiştir.

Kişilerin yüksek kredi kartı borçlarında yaşadıkları ödeme problemlerinde bankalarca hem ödemeleri geri alabilmek hem de kişilerin ödeme işlemlerinde onlara kolaylık sağlaması amacı ile kredi kartı borç yapılandırma seçenekleri kişilere sunulmuştur. Kişilerin yüksek kredi kartı borçlarında sağlanan bir borç ödeme yöntemi olan kart borçlarının yapılandırması için müşterilerin öncelikle bankaları ile görüşmeleri gerekmektedir.

Bu yapılandırma işlemleri için bankaların şubelerinden, telefon bankacılığı üzerinden ya da internet bankacılığı üzerinden bu birimlerden destek alma imkânı banka müşterilerine sunulmuştur. Bankaların yüksek borç ödemeleri konusunda yaşanan sıkıntılar ile ilgilenen birimler takip birimleridir. Yüksek kredi kartı borçlarınız nedeni ile ödeme sıkıntısı yaşadığınızı ve kredi kartı borç taksitlerini ödeyeceğini ancak yapılandırma talep ettiğini söyleyen kişiler borç yapılandırma işlemlerinden yararlanabilmektedirler.

Kredi kartı borç yapılandırma işlemleri kişilerce bankaların çok sıcak bakmadığı işlemler olarak düşünülse de aksine bankalar bu işlemlere sıcak bakmaktadırlar.  Bankalar kredi kartı yapılandırılması ile hem müşterilerinin devamlılığını sağlamakta hem de yapılandırmada gerçekleşen borçta yeniden faizlendirme nedeni ile kar etmektedir. Bu yüzden yüksek borç ödemelerinde müşteriler bankalar ile görüşerek kredi kartı borçlarını taksitlendirebilirler.

Taksitlendirme işlemleri genel olarak kredi kartının ödenmemiş hesap özeti borçlarına veya kredi kartına ait olan toplam taksitli alışveriş tutarların yapılandırılması gibi şekillerde gerçekleşmektedir. Bazı durumlarda ise kredi kartı ödenmemiş borçlarının tamamı için yapılandırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Kredi kartı borçlarının yapılandırılmasında gerçekleşen işlemlerde kredi kartı borçlarınıza birde yapılandırmadan kaynaklı olarak faiz ücretleri eklenmektedir. Bu işlemlerde ödenecek olan faiz oranları her banka tarafından ayrıca belirlenmektedir.

Bu işlemde kredi kartı borçlarınız faiz oranları ile yeniden hesaplanmakta ve vadelere bölünmektedir. Kredi kartı borçlarının ödenmesinde taksitlendirme seçeneğinin yanı sıra borç transfer işlemleri de uygulanabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git