Kredi Başvurusu için Kredi Notu Sorgulama SMS

Kredi Başvurusu için Kredi Notu Sorgulama SMS
16 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 2.751 kez okundu.

Son dönemlerin popüler kuruluşlarından Findex; özel bir operatör şirketi ile yeni bir anlaşmaya imza atarak özel bir operatör şirketinin müşterilerine SMS yoluyla kredi sorgulama imkanı sağlamaya başlamıştır. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar bankaların kendilerine kredi verip vermeyeceğini önceden kolaylıkla öğrenebileceklerdir. Bu sayede zaman kaybından ve gereksiz koşturmadan kurtulmak mümkündür. Kredi notu sorgulama sms ile yılın her döneminde kredi notu sorgulaması yapmak mümkündür. Kesinti olmaksızın 7/24 çalışacak sistemin bütün kontrolleri sağlanmış olup gizlilik ilkesi esasına bağlı olarak işletilmektedir. Sistemin işleyişi sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşan müşteriler operatör şirketi veya Findex danışma hattı ile irtibata geçebilirler. Her iki kurumda sorunun çözümü için gerekli yönlendirmeleri sağlayacaktır.

Hızlı Kredi Notu Sorgulama SMS

Eskiden koşuşturma ve aracı gerektiren kredi notu öğrenme işlemleri şimdilerde mesajla kredi notu öğrenme mantalitesiyle çalışmakta olan sistemler aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Son dönemlerde adını daha sık duyduğumuz Findex; bu bağlamda müşteri dostu uygulamalarını bütün operatörleri kapsayacak şekilde geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Sistemin bütün kurgusu kullanıcıların finansal geleceklerini daha iyi yönetebilmesi üzerine gerçekleştirilmektedir. Henüz gelişme aşamasında olan ve ülkemizde yeterince yaygınlaşamayan sistem; gelecek dönemlerde daha çok kullanıcıya hitap etmeyi hedeflemektedir. Hali hazırda geniş bir kitleye hitap etmesine rağmen henüz potansiyelinin geniş bir kısmını kinetiğe dönüştürememiştir. Findex; pek çok banka tarafından dikkate alınan önemli bir kriterdir. Bu bağlamda kredi talebinde bulunmadan önce fikir elde edilebilecek yegane kapılardan birisidir.

Findex kredi notu öğrenme sms işlemleri her operatörde farklılık gösterebilmektedir. Yollanması gereken SMS içeriği ve numaranın öğrenilmesi gerekmektedir. Bu tür bilgilerin öğrenilmesi için Findex kurumsal sayfası veya operatör şirketinin web sitesi kullanılabilmektedir. SMS içeriği farklı bileşenlere bağlı olarak neticelendirilmektedir. Kredi ödeme alışkanlıkları, borç ve mevduat hesapları durumu, kredi kullanım yoğunluğu, kredi açılışı ve diğerleri gibi pek çok bileşen Findex kredi notunu etkilemektedir. Elde edilen kredi notunun %100 bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Ancak önemini kanıtlamış bir kuruluş olması nedeniyle uygun faiz oranlarına erişilebilmesine olanak sağlamaktadır. Geçmişte gerçekleştirdiğiniz tüm kredisel finans hareketleri detaylı bir irdelenmeye tabi tutulur.

Garanti Bankası ise kredi risk raporlarına İnternet Bankacılığı aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılmasına olanak tanımaktadır. Kredi notu sorgulama garanti işlemleri KKB raporlarının kullanımı ile sağlanmaktadır. Raporların içeriğinde müşterinin kredi notu da yer almaktadır. Tek seferde yapılan başvurular sonucu elde edilen veriler ile 6 ay boyunca KKB Raporlarını görüntülemek mümkündür. KKB raporları ile öğrenebilecekleriniz arasında kullanmakta olduğunuz banka ve kredi kartlarında ki performansınız, hangi bankaya ne kadar borçlu olduğunuz ve genel kredi kartı bilgi dökümleriniz yer almaktadır. Risk raporları beraberinde pek çok kolaylığı da getirmektedir. Raporların sağladığı kolaylıklar arasında öne çıkan başlıklar sicil düzeltme ve kurumları işbirliğinde rahat ikna etme olanağı gelmektedir.

Findex ile iş birliğine giden operatörlerden bir tanesi de Vodafone’dur. Vodafone kredi notu öğrenme işlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar telefonlarının mesaj bölümüne Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralarını ve doğum yılını arasında birer boşluk bırakarak 1122’ye göndermelidir. Bu işlemin ardından kredi notunuz en geç birkaç dakika içerisinde SMS ile telefonunuza bildirilecektir. Vodafone kullanıcılarından Findex aracılığıyla kredi notu öğrenme işlemleri için 9 TL bedel tahsil edilmektedir. Sizlere yollanacak kredi notu değerleri 0 ila 1900 arasında değişiklik gösterebilmektedir. Telefonunuza gelen değer eğer 1000 veya üzerinde ise bu kolaylıkla kredi alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Eğer 1000 değerinden daha düşük bir kredi notuna sahipseniz verilebilecek tek nasihat bir an önce kredi notunuzu iyileştirme çalışmalarına başlamanız yönünde olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git