İş Bankası Ek Hesap Nedir?

İş Bankası Ek Hesap Nedir?
31 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.072 kez okundu.

Hesabınızda para kalmadığı zaman Kredi kartlarında çekilen nakit krediler oldukça maliyetlidir. Bankalardan almış olduğunuz vadesiz hesap kartınıza ek olarak eklenen ve acil nakit ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz ek hesap limiti eklenmektedir. İşte bu Nakit avans adını vermiş olduğumuz hizmet kervanına İş Bankası da katılmış ve İş Bankası Nakit Avans ( Ek Hesap ) uygulamasını müşterilerinin hizmetine sunmuştur.

Vadesiz hesap kartınıza yüklenen bu ek hesap sayesinde günün 24 saati para çekebilir, havale, eft, fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızda para olmasa bile vereceğiniz otomatik ödeme talimatıyla, fatura ödemeleriniz ek hesap limitinden ödenmektedir. Hesabınıza para yatırdığınızda da ek hesaptan kullanmış olduğunuz tutar otomatik olarak alınır ve ek hesapta kullandığınız tutar için kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz.

Uygulana faiz oranları değişebilmektedir. Banka şubelerinden veya bankanın internet adresinden faiz oranlarını öğrenebilirsiniz. Hesabınız eksi bakiyedeyken Ek Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza herhangi bir para girişi olduğunda hesap otomatik olarak krediyi kapatır. Size açılan ek hesabı kullanmak zorunda değilsiniz. Ek hesabı kullanmadığınız zamanda sizden her hangi bir ücret veya komisyon istenmiyor.

Peki, vadesiz hesabınıza para yatırmadınız ve sistem otomatik olarak sizin çekmiş olduğunuz ek hesap tutarını tahsil edemedi. O zaman bankanızın müşteri temsilcisi sizi aramakta ve yatırmanız gereken asgari ücreti size bildirir. Yine yatırma işlemi olmazsa yasal işlemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. İş Bankası ek hesap başvurusu yapmak için bankanın şubelerine uğrayabilir, internet bankacığı başvurusu yapabilir veya telefon bankacılığı şeklinde başvuru yapabilirsiniz.  Yapılan başvuru sonrası size ait kredi risk araştırması sonrası başvurunuzun sonucu size iletilir.

İş bankası ek hesap limiti 250 TL’den başlamaktadır ve 5000 TL ye kadar Limit belirleme de alınan kriter ise maaşınız, bankada ki hesaplarınız ve göstermiş olduğunuz mal beyanına göre değişmektedir. Yine Ek Hesap Faizi 2,02 olmakta ve 1000 TL kullanılması halinde bir ayda ödenecek faiz 25 TL olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git