İngilizce Saatler Eğitimi

İngilizce Saatler Eğitimi
22 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.461 kez okundu.

Başlık: İngilizce Saatler Eğitimi

Yabancı dil öğrenmek isteyen birçok kişinin tercih ettiği ilk dil İngilizcedir. İngilizce dünyanın ortak dili olması hasebiyle farklı ülkelerde pek çok İngilizce eğitimi veren kurumlar da bulunmaktadır. Bu kurumlar birçok kişiye İngilizce öğrettiği gibi kendi çabalarıyla İngilizce öğrenen insanlar da vardır. Fakat belli bir kurumdan veya bireyden düzenli bir eğitim alarak, bunun yanında da kişisel çaba sarf ederek bir dili öğrenmek daha doğru olabilir. Eğer zamanınızın olmadığından yakınıyorsanız bile İngilizce öğrenmek için bir şansınızın olduğu gerçektir. Teknolojiyle birleşen İngilizce eğitimi, online İngilizce eğitimi veren kurumları doğurmuştur. Bu kurumlar internetten eğitim verdiği gibi gereksiz pek çok zahmetten kurtularak doğrudan eğitime odaklanırlar. Aynı şey eğitim alanlar için de geçerlidir.

Mesela ulaşım, vakit gibi sorunlardan kurtularak sadece eğitim alma imkânı doğmuş olur. Bu eğitimi almanız için kendinizi en rahat hissettiğiniz yerde, boş bir vaktinizi verebilirsiniz. İnternetten eğitim veren İngilizce eğitim kurumları tercihen telefon ile de verdikleri eğitim ile öğrencileri için farklı bir seçenek de yaratmışlardır. Sizin için en uygunu hangisiyse onu tercih etmek de özgürsünüz. İngilizce eğitimi ne yazık ki okulların pek çoğunda olduğu gibi yazmaya odaklanılarak yapıldığında başarılı sonuçlar vermemektedir. Eğer bir dili öğrenmek isteyen birisi varsa; o dili hem konuşabilmeli, hem dinleyebilmeli, hem yazabilmeli, hem de okuyabilmelidir.

Yani İngilizce eğitimi veren bir kurum da tüm bunları dikkate almak zorundadır. Peki, internetten hepsi nasıl mümkün olabilir? Bu biraz da eğitim alanın çabasına kalmıştır. Eğitim alan bir kişi konuşarak aldığı dersten sonra, sitenin içerisinde bulunan İngilizce materyallerinden yardım alarak yazma ve okuma becerilerini geliştirebilir. Tabi ki bu konuda da eğitimciler yönlendirme yapmak durumundadır. İngilizce ile ilgili pek çok farklı konu bulunmaktadır. Mesela ilköğretimin ilk yıllarında temel İngilizce cümlelerden oluşan bir eğitim almak mümkündür. Bu eğitim ile öğrenciler İngilizce bir şekilde hal hatır sormayı, selam vermeyi vb. öğrenirler. İngilizce bu şekilde farklı konulara ayrılsa bile başarılı bir şekilde İngilizce bilen birey olmak için hepsinin öğrenilmesi gerekmektedir. Bu konulardan birisi de saatlerdir.

İngilizce saatler konusu İngilizcede de Türkçe gibi önemli bir unsurdur. Temel olarak saat belirtmek Türkçe dilindeki gibi olsa da bazı farklılıklar ve püf noktalar bulunmaktadır. Mesela İngilizcede yirmi dört saatlik zaman dilimi öğleden önce ve sonra olmak üzere ikiye ayrılır. Saat belirtirken bu da belirtilmektedir. İngilizce saatleri bilmek, İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak için oldukça önemlidir. Mesela herhangi birisine sorduğunuz otobüs saati veya uçak saatinin cevabını anlayabilmeniz için İngilizce saatler konusunu kavramış olmanız gerekmektedir. Son sözleri söylemek gerekirse; en başta dediğimiz gibi İngilizce eğitim alırken birçok kişi online İngilizce eğitimlerini tercih etmeye başladı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git