Garanti Bankası Şifrematik Nedir Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası Şifrematik Nedir Nasıl Kullanılır?
12 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.983 kez okundu.

Garantinin müşterilerinin hesap güvenliğini arttırmak için kullandığı garanti bankası şifrematik nedir? Şifrematik internet üzerinden yaptığınız banka işlemlerimde ekstra güvenlik sağlamaya yarayan bir tür tek kullanımlık şifre uygulamasıdır. Bu şifreler sadece tek bir kullanıcın tek bir işleminde kullanabilmesi sistemi üzerine çalışmaktadır. Bu sistemin faydaları arasında kişinin şifresini unutma ihtimalinin olmaması ve bu sayede yeni bir şifre almakla uğraşmaması, her yerde ve her cihazla güvenli kullanılması ve cep şubesine daha hızlı bir şekilde girmenizi sağlaması yer alır. Ayrıca bu şifreler kullanıldığında kişinin kontöründen eksilmez ya da faturasına fazladan bir ücret yansıtılmaz. Cep şifrematiği kullanmak isteyenlerin garanti.com.tr adresinde yer alan pin kodu açma formunu doldurmaları yeterli olmaktadır.

Garanti Bankası Şifrematik Nedir Nasıl Alınır?

Garanti Bankası şifrematik nasıl kullanılır? Öncelikle şifrematik kullanılan 3 alan vardır ve bu 3 alanın her birinde şifrematik kullanımı farklıdır. Şifrematik ile giriş yapılacak alanlar; Garanti İnternet Şubesi, Garanti Cep şubesi ve de 444 0 333 Alo Garantidir.  Cep şifrematiği ile İnternet şubesi kullanmak için Cep Telefonunda yer alan şifrematik uygulamasını açıp Pin Giriniz yazan alana 6 basamaklı pin kodunu girmeniz gerekmektedir. Garanti cep şubesinde şifrematik kullanmak için Cep şifrematik bölümünde yer alan Garanti Cep adımı bölümüne tıklayıp açılan alana şifrenizi girip devam etmeniz gerekmektedir. Burada karşınıza çıkan ekrana Müşteri Numaranızı ve Parolanızı girerek Cep şifrematik ile girişi seçmeniz ve çıkan ekrana Şifrematik pinini girmeniz yeterli olacaktır.

Son olarak Alo Garanti hattında Cep şifrematiğinizi kullanmak için istenilen müşteri numarasını ve ya kart numarası bilgilerini girdikten sonra sizden Alo Garanti Şifresi istenecektir. Bu arada telefonunuzda yer alan Cep şifrematik uygulamasını çalıştırıp Pin Girin yazan kısma aktive ettiğiniz 6 Haneli pini girmeniz yeterli olacaktır. Garanti bankası şifrematik aktivasyonunu aktif hale getirmek için Adresinize telim edilen şifrematiğinizin Pin 1234 olan standart kodunu değiştirmeniz ve kendinize göre bir şire belirlemeniz yeterli olacaktır. Yeni pin seçerken birbirini tekrar eden ya da ardışık sayılar kullanmanız hesap güvenliğiniz açısından son derece önemlidir.

Bütün bu işlemleri yapabilmek ve internet şubesi işlemlerinizi halledebilmek kredi, kredi kartı hareketlerini tamamlayabilmek için Garanti Bankası Şifrematik nasıl alınır? bunu öğrenmek gerekmektedir. Garanti Bankasında yapılan tüm işlemler gibi şifrematik almakta oldukça kolay ve kısa süreli bir işlemdir. Öncelikle Garanti internet tanımlamalar menüsünde yer alan şifrematik işlemler bölümde ” Cep Şifrematik ” bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Buradan bir sonraki ekranda aktivasyon ekranına yönlendirileceksiniz. Burada aktivasyon kodu bölümünde yazan açıklamayı bir yere not etmeniz gerekmektedir. Size cep telefonundan indirmeniz için bir link gönderilecektir. Burada yer alan linke tıkladığınızda cep şifrematik uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamayı kullanmaya başladığınız an uygulamayı aktif hale getirmiş olacaksınız. Uygulamanın her açılışında size verilen 6 haneli Pin kodunu 2 kere girmeniz gerekmektedir.

Garanti bankası cep şifrematiği aktif edilirken garanti internet Şubesine girmenize gerek yoktur ama şifrematik talebiniz yalnızca Garanti İnternet Şubesinden yapılabilmektedir.  Şubeden girip talep ettiğiniz şifrematik cihazında ilk aldığınızda size verilen standart pin 1234’ü değiştirip yerine başka bir kod oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra oluşturulan tek seferlik şifreleri kullanmak için Garanti İnterneti Kullanarak şifrenizi aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra bu şifreleri Garanti İnternet ve ya 444 0 333 Alo Garantiye giriş yapmak için kullanabilirsiniz. Tek kullanımlı şifre ile internet bankacılığını kullanmak hesap bilgilerinizin güvenliği açısından daha güvenlidir. Sadece tek seferde kullanılacak bir şifre ile hesabına kimse giremez.

ilgili yazı: Garanti Bankası Avans Hesap Nedir?

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git