Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler
11 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 3.467 kez okundu.

Hesabınıza 7/24 rahat bir şekilde bakmanızı sağlayacak olan garanti bankası internet bankası açma ve kullanma son derece kolaydır. İnternet bankacılığını T. C. Kimlik numaranız, müşteri numaranız ya da kredi kartı numaranızla kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığını aktif hale getirmek için yapmanız gereken 3 aşama vardır. İlk aşamada Müşteri Numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızdan birini girerek ve cep telefonu numaranızı girerek müşteri bilgilerini tamamlamaktır. Güvenlik için gerekli olan ikinci aşamada 4 haneli kart bilgilerinizi girdikten sonra son aşamada kendinize ait 6 haneli bir parola ile internet bankacılığınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açmak Kolay mı?

Garanti internet şubesi ilk giriş yapmak ve kayıt olmak oldukça kolaydır. Bunun için bankanın internet sitesinde yer alan ” ilk kez Parola Almak istiyorum ” tıklayıp buradaki 3 aşamalı formu doldurmak yeterlidir. Garanti’nin sunduğu gelişmiş İnternet Bankacılığı hizmeti ile herhangi bankaya giderek vakti kaybetmek yerine havale ve Eft işlemlerinizi dâhil günün istediğiniz her saatinde çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı ile Kredi, Vadeli ya da Vadesiz hesap, kredi kartı başvurularını da rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz gibi kredi kartı borcunuzu da ödeyebilirsiniz. Garanti pek çok bankacılık işleminizi rahatlıkla telefon ya da bilgisayarlar ile yapabilir, hesabınızla ilgili merak ettiğiniz herhangi bir şeyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Garanti internet bankacılığı nasıl açılır sorusu hem bankanın müşterileri için hem de bankada bir hesabı olmayan ama hesap açmak isteyenler için çok kolaydır. Garanti hem müşteri olmak isteyenler için internet bankacılığı üzerinden başvuru formu doldurma olanağı sağlıyor. Müşteri formu doldurduktan kısa bir süre sonra adresine kurye ile sözleşme seti iletiliyor. Müşteri bu seti kendine en yakın Garanti Şubesine kimlik fotokopisi ile beraber bıraktığında hem internet bankacılığını hem de hesabını rahatlıkla açtırabiliyor. İnternet Bankacılığı para çekme haricinde bütün işlerin yapılmasına vakit kaybettirmeden izin verdiği için pek çok kişi tarafından kolaylıkla kullanılıyor. İnternet şubesinden rahatlıkla mobil imza başvurusu da yapabilir ve herhangi bir garanti şubesinden rahatlıkla sisteminize kayıt ettirebilirsiniz.

Garanti.com.tr internet bankacılığı hesabınızı rahatlıkla kontrol edebileceğiniz ve de işlemlerinizi eksik ve güvenli bir şekilde tamamlayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Siteden internet bankacılığı işlemlerini rahatlıkla yapabileceğiniz gibi çok kısa bir süre içerisinde internet bankacılığı hesabı da oluşturabilirsiniz.  Sitede müşterilerin sıklıkla sorduğu soruların açıklandığı Yardım ve Öneriler bölümünde kafanıza takılan pek çok soruyu da rahatlıkla cevaplandırabilirsiniz. Minibank, ekstragenç, ELMA hesabı, vadeli/vadesiz mevduat hesaplarınızla ilgili aklınıza takılabilecek olan genel sorular hakkında kapsamlı bilgi bulmak mevcut. İnternet Bankacılığı parolanızı unuttuğunuzda garanti.com.tr adresinde çok hızlı ve güvenli bir şekilde şifrenizi alabilirsiniz. Site sizden başkası şifrenizi değiştiremesin diye şifre değiştirirken sistem üzerine kayıtlı numaranıza tek seferlik bir parola göndermektedir.

Oldukça pratik olan site garanti bankası internet bankacılığı nasıl alınır? Gibi sorulara sorun olmaktan çıkarmak için internet bankacılığını ilk kez kullanacak olanlar için sitesinde İlk Kez Parola Almak istiyorum diye bir bulundurmaktadır. Daha önce internet bankacılığı sitemine kayıtlı olmayan müşteriler buradan gayet rahat ve kolay bir şekilde sadece müşteri bilgilerinizi ve güvenlik bilgilerinizi kullanarak bir parola oluşturmanıza yardımcı oluyor. Bir kere şifre aldıktan sonra tekrar şifrenizi yenilemeniz gerektiği durumlarda geçerli olan garanti kartınızın şifresi ve yeni parola almanız için sistemde kayıtlı numaranıza anlık olarak gönderilen tek seferlik parola işleminizi tamamlamak için yeterli olacaktır. İnternet bankacılığı bütün işlemlerinizi 365 gün günün her saatinde rahatlıkla yapma olanağı sunan bir hizmettir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git