Findeks

Findeks
29 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.976 kez okundu.

Finans sektörünün kişileri nasıl gördüğünün sistemidir, Findeks. Sistemi, kullanarak kişiler finansal durumunu kontrol edebilir, böylece itibarı finans sektöründe nasıl, bunun cevabını bulabilir. Bankalar ve diğer finans sektöründe kurumlara ait kredi borç ve limitleriyle kredi notu buradan takip edilebilir, finans sektöründeki kontrol yine buradan sağlanabilir.

Bünyesinde barındırdığı dünyanın en gelişmiş kimlik doğrulma yöntemiyle Findeks, müşterilerine tabiri caizse bulunmaz bir hizmet sunar. Kimlik bilgileri, sadece ve sadece kişinin bilgileriyle doğrulanır, bankalardaki kayıtlı cep telefonu üzerinden çift bileşenli doğrulama yöntemi yapılır.

Findeks, Cobit4.1 ve ISO güvenlik standartlarına uygun hizmet altyapısına uygundur. Üyelik ve ödeme yapmak için girilen bilgiler de dahil olmak üzere, tüm veriler, BDDK ve bağımsız denetim şirketlerince denetlenen Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. veri merkezinde yüzde yüz güvenli biçimde saklanır.

Findeks Hangi Hizmetleri Sunmaktadır?

Kredi notunun paylaşımından son kullanıcının finansal hayatını düzenlenmesinde danışmanlık ve reel sektörde güvenli işlem yapılması konularında ürünleri bulunmaktadır.

Bireysel Müşteriler İçin Verilen Hizmetler

Kredi Notu: Bankalardan kullanılmış olunan bireysel tüm kredi ve kredi kartı hesaplarının geçmiş verileri üzerinden oluşturulan kredi notudur.

Risk Raporu: Hali hazırda faal ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilere ait ödeme geçmişinin gösterildiği rapor risk raporudur.

Not Danışmanı: Kredi notu algoritmasını her türlü finansal değişim etkilemektedir. Not Danışmanım Hizmeti bu değişimlere müdahale yöntemlerini ve değişimlerin nasıl kontrol altında tutulabileceği konusunu kişiye özel öneri şeklinde ele almaktadır.

TakipçiKimlik, İletişim ve finansal bilgilerin, İnternet ortamında düzenli olarak taranma yoluyla bulunması halinde SMS ve e-posta yoluyla haber verildiği hizmettir.

 İzleme:Finansal sektöründeki bilgilerin kontrol ve analizinin tek bir ekrandan erişimini sağlayan hizmete verilen addır.

Uyarı Hizmetleri: Bilgi dahilinde veya haricinde gerçekleşebilecek önemli değişiklikler hakkında bilgi verilmektedir. Bilgi dâhilinde bile olsa dikkatlerden kaçabilecek önemli finansal değişimlerin takip edilebilmesi için sunulan hizmettir.

Ticari Müşterilere Sunulan Hizmetler

Çek Endeksi: Firmanın veya başka bir kişinin Çek Endeksi alınabilmektedir. Çek Endeksi, tüm bankalardan alınan çeklerin ödeme performansına göre hesaplanma yöntemidir.

Çek Raporu: Risk Raporu’ndan farklı şekilde kişinin veya kurumun finans sektörü dışındaki piyasaya yönelik olarak borçlarını ödeme alışkanlıklarının tutulduğu raporlardır.

Teminat Mektubu Durumu Sorgulama: Firmaların verdiği teminat mektuplarının kontrol edilerek, geçerli ve güncel olup olmadıklarının sorgulanılmasına yönelik hizmete verilen addır. Online olarak sorgu yapmak mümkündür ve bilgiler mektubu hazırlayan bankadan anlık olarak alınabilir.

Karekodlu Çek Raporu: Cep telefonundaki Findeks Mobil uygulamasıyla çek üzerine basılmış olan karekodun okutulur, çekin geçerlilik durumu ve dolaşımda olup olmadığı otomatik olarak kontrol edilir. Bu hizmete karekodlu çek raporu denilmektedir.

Çek Durumu Sorgulama: Bankaların verdiği çeklerin geçerlilik durumunun ve dolaşımda olup olmadıklarının kontrol edilebildiği hizmete çek durumu sorgulama denilir. Sorgulama online olarak yapılır ve çekin sahibi olan bankadan bilgiler anlık alınır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git