Findeks Üyelik Nasıl Olur?

Findeks Üyelik Nasıl Olur?
30 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.327 kez okundu.

Bankalar ve kişiler arasında ortaya çıkan ilişkiler sonucunda kişilerin bu ilişkiler sonrasında bankalar ile yapacakları yeni anlaşmalarda etkili olan kredi notu kavramı da son dönemlerde literatüre katılan bir kavramdır. Son zamanlarca sıkça duyulan bir kavram olan kredi notu; kişilerin bankalar ile yaptıkları kredi ve kredi kartı anlaşmaları sonrasında kişilerin yaptıkları anlaşmalar sonucunda belirlenen puan tabloları yansımasıdır.

Kişilerin bankalar ile olan ilişkileri Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altına alınmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altına alınan bilgiler kişilerin bankalar ile olan ilişkilerinde ki tutumları sonucunda belirlenmektedir. Kişilerin kredi notları yeni ilişkilerde müşterileri ile ilgili en çok dikkat ettikleri unsur olarak nitelendirilebilir.

Bu kredi notları kişilerin bankalardan aldıkları kredilerin geri ödeme planlarına uyup uymamalarına göre ve bankalardan kullandıkları kredi kartlarının taksitlerinin geri ödemelerine dikkat edip etmemelerine göre şekillenmektedir. Kişiler kullandıkları krediler de ve kredi kartlarında ödemelerine dikkat ederlerse bu kişilerin kredi notlarında pozitif etkiler yaratır.

Bu da kişilerin finansal sicillerinde olumlu özellikler sağlar. Bu durumun aksi bir hal alması kişilerin kredi notlarında negatif etkiler yaratır ve bu durum kişilerin finansal sicillerinde olumsuz bir etki oluşturur. Ve bu kişilerin bankalar ile yapacakları yeni anlaşmalar olumsuz sonuçlanabilir. Bu denli önemli olan bir konu son dönemlerde kredi notu sorgulama seçeneklerini de ortaya çıkarmıştır. Kişiler kredi notlarını KKB verilerinde ve FİNDEKS kurumlarından öğrenebilmektedirler.

Kişiler gelişen internet sisteminin kullanıcılara sağlamış olduğu kolaylıklar sayesine FİNDEKS internet sayfası üzerinden kredi notlarını sorgulayabilmektedirler. FİNDEKS üyelik nasıl olur? Kişiler FİNDEKS internet sitesine giriş yaparak bireysel üyelik bölümünden üyelik oluşturarak kredi notlarını sorgulayabilmektedirler.

FİNDEKS üyelik nasıl olur? Kişiler FİNDEKS internet sayfası üzerinden bireysel üyelik seçeneği ile gerekli bilgileri doldurarak kayıt forumlarını doldurarak üyelik oluşturabilmektedirler. Daha sonra üyelik bilgileri ile siteme girişi yaparak kredi notlarını sorgulayabilmektedirler. Kişiler üyelik formunu doldururken şeffaf olmaları gerekmektedir. Üyelik formunu doldurduktan sonra üye olan kişiler kullanıcı bilgileri ile birlikte sisteme giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git