Findeks Rengi Yeşil Olana Kredi

Findeks Rengi Yeşil Olana Kredi
30 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.173 kez okundu.

Finansal hayatta özellikle son dönemlerde sıkça duyulan FİNDEKS kredi notu veya FİNDEKS rengi gibi kavramlar kişilerin bankalarla olan finansal işlemlerinde en önemli etkenler haline gelmişlerdir. Teoride aynı amaç için oluşturulan bu kavramların ayrıldıkları nokta FİNDEKS kredi notunun sayısal verilerden oluşması ve FİNDEKS renginin kişilerin kredi notlarının yer aldığı bu sayısal verilerin bulundukları alanların farklı renkler ile sınıflandırılmasıdır.

Yani bu iki kavram tamamlayıcı nitelikte olan kavramlardır.  Kişilerin finansal performanslarına göre şekillenen kredi notları kişilerin finansal ilişkilerine yön verir. Bankalar kendilerine herhangi bir ürün talebinde bulunan müşterilerin öncelikle FİNDEKS kredi notlarına ve FİNDEKS renklerine bakmaktadırlar. Farklı puan aralıkları farklı renkler ile sınıflandırılır ve FİNDEKS renkleri 5 farklı renk tonu ile sınıflandırılır.

Bu renkler; açık yeşil, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renk seçenekleridir. Bu renk grupları ile sınıflandırılan kredi notları bankaların müşterilerinin risk seviyesi hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Daha önceleri kredi notlarını dikkate alan bankalar son dönemlerde FİNDEKS renklerini dikkate almaktadırlar. Bu kredi renkleri arasında yer alan sınıflandırmalardan olan yeşil renk bankalarca sevilen müşteri sınıfını oluşturmaktadır.

FİNDEKS rengi yeşil olana kredi olanakları bankalarca hemen onaylanan kredilerdir. Çünkü FİNDEKS rengi yeşil olan müşterilerin kredi notları 1499 ile 1900 puan aralığında yer almaktadır. Bu nedenle bu müşterilerin finansal performansları oldukça iyidir. Ve bu bireyler bankalarca özverili müşteriler olarak değerlendirirler bu müşterilerin bankalarda kredi kullanmalarında herhangi bir risk görülmez.

FİNDEKS rengi yeşil olana kredi seçenekleri her banka tarafından sunulmaktadır. Ve bu kişilerin bankalardan alacakları kredi miktarlarında herhangi bir sınırlama yoktur. Bu kişiler bankalardan istedikleri oranlarda kredi kullanabilmektedirler. Bankaların en güvendiği müşteriler olan FİNDEKS rengi yeşil olan müşteriler hangi bankadan kredi talep ederlerse etsinler bu kişilere bankalardan kredi imkânları sağlanır. Bankaların gözünde güvenilir müşteri olarak nitelendirilen bu müşteriler finansal işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamazlar.

Finansal işlemlerinde bu durumu korudukça hiçbir zaman sorun yaşamayacak olan bu müşteriler bankalar tarafından fazlaca sevilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git