Findeks Rengi Sarı Olana Kredi Çıkar mı?

Findeks Rengi Sarı Olana Kredi Çıkar mı?
30 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.324 kez okundu.

Bankalar ve kişiler arasındaki ilişkileri belirleyen unsurlar arasında özellikle de bankacılık sektörü üzerinde belirleyici özelliğe sahip olan FİNDEKS kredi notu hem kişilerce hem de bankalarca önemli bir etkendir. Kişilerin bankalar ile yapmış oldukları anlaşmalar sonucunda göstermiş oldukları finansal performanslar ile belirlenen kredi notları yine kişilerin bankalar ile yeniden yapacakları anlaşmalarda belirleyici etken olarak bilinmektedir.

FİNDEKS kredi notları kişilerin finansal ilişkilerinin hem sonucu hem de yeni ilişkilerin belirleyici etkenidir. FİNDEKS kredi notları belirli puan aralıklarının farklı renk seçenekleri ile sınıflandırılması ile oluşmaktadır. FİNDEKS renkleri 5 farklı renk kategorisinde farklı puan aralıkları yardımı ile şekillendirilmektedir. Ve her renk tonunun farklı anlamları vardır.

Son dönelerde bankalar kredi notlarından daha fazla FİNDEKS renklerine dikkat etmektedirler. Bu nedenle de kişiler bankalara başvuru yapmadan önce kredi notlarından çok FİNDEKS renklerini sorgulamalıdırlar. Çünkü bu kişilerin bankalar ile olan ilişkilerinin nasıl sonuçlanacağı arasında bilgi veren en önemli etkendir. Farklı renk seçenekleri ile kategorize edilen FİNDEKS kredi notu renklerinden biride sarı renktir. FİNDEKS kredi notunda sarı renk; 699 ile 1499 arasında yer alan puanları temsil etmektedir.

FİNDEKS rengi sarı olana kredi çıkar mı? Kredi notu 1200 üzerinde olan kişilerin bankalardan kredi kullanmaları çok zor değildir. Kredi rengi sarı olan ancak kredi notu 700 ile 1000 arasında olan ve daha düşük aralıkta yer alan kişilerin bankalardan kredi almaları zorlaşabilmektedir. FİNDEKS rengi sarı olana kredi çıkar mı? Kredi notu rengi sarı olan kişiler bankalar tarafından riskli ve az riskli müşteriler olarak nitelendirilmektedirler. Bu kişilerin bankalarda kredi olmaları sarı ren puan aralıklarında yer alan farklı puanlara göre zorlamaya başlamaktadır.

Bu kişilerin bankalardan kredi kullanmaları kesinlikle olumsuz sayılmasa da bankalar bu kişilere kredi verirken çeşitli teminatları kişilerden talep etmektedirler. Bankaların bu müşterilerine kredi kullanırken talep ettikleri şartlar arasında; kefil, ipotek veya verilecek olan yüksek bir teminat gibi seçenekler yer almaktadır. Bu müşterilerin bankalardan kredi kullanabilmeleri şartlandırılmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git