Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi Çıkar mı?

Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi Çıkar mı?
30 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.225 kez okundu.

Finansal sektör içerisinde özellikle de bankacılık sektörü üzerinde belirleyici özelliğe sahip olan FİNDEKS kredi notu hem kişilerce hem de bankalarca önemli bir etkendir. Kişilerin bankalar ile yapmış oldukları anlaşmalar sonucunda göstermiş oldukları finansal performanslar ile belirlenen kredi notları yine kişilerin bankalar ile yeniden yapacakları anlaşmalarda belirleyici etken olarak bilinmektedir.

Bankalar kendilerinde başvuru talebinde bulunan kişilere karşı tutumlarını ve başvurularını nasıl sonuçlandıracaklarını kişilerin kredi notlarına göre belirlemektedirler. Kişilerin kredi notları Kredi Kayıt Bürosu ve FİNDEKS Finansal Raporlama Kurumları tarafından kayıt altına alınmakta ve bu kayıtlar finansal tablolara yansıtılmaktadır.

Finansal yaşam içerisinde bu kadar önemli olan kredi notları hem bankaların hem de kişilerin bilgilendirilmesi amacı ile bu kurumların internet siteleri üzerinden sorgulanabilmektedir. Kredi notlarının kişilerin bankalara başvuru yapmadan önce sorgulanması kişilerin başvurularının sonuçları hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bu da kişilerin finansal hayatlarına yön verilmesinde etkilidir.

FİNDEKS kurumları kişilerin kredi notlarını belirli not aralıklarının farklı renk seçenekleri ile ifade etmektedir. Ve son zamanlarda bu kredi notu renkleri bankalar tarafından kredi notlarından daha fazla dikkate alınmaktadır. Bu renk seçeneklerinden biride kırmızı renk kredi notu aralıklarıdır. FİNDEKS rengi kırmızı olana kredi çıkar mı? Kredi notu kırmızı olan kişilerin bankalardan kredi almaları oldukça zordur. Bu kişiler kredi notu en düşük olan kişiler arasında yer alırlar ve finansal işlemlerde bankaların tercih ettikleri müşteri portföylerinden oldukça uzaktadırlar.

FİNDEKS rengi kırmızı olana kredi çıkar mı? Sorusu kredi notu düşük olan bireylerce sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bu kadar merak konusu olan bu soruya açıklık getirmek gerekirse FİNDEKS notu kırmızı olan kişilerin kredi notu üst sınırı 699 puandan daha düşüktür ve bu puan finansal hayatta bankalarca talep edilen bir durum değildir. Bu türden kredi notu kırmızı olan bireyler bankalarca risk grubunda sayılan ve bankaların taleplerini olumsuz olarak sonuçlandırdığı müşterilerdir.

Bu kişilerin bankalardan kredi almaları imkânsız değilse bile oldukça zor şartları gerektirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git