Findeks Kurumsal Çözümler

Findeks Kurumsal Çözümler
22 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.408 kez okundu.

Findeks, bankalara kişi veya kurumlar konusunda bilgi alışverişinde bulunarak onların daha doğru ve daha riskli bir işlemlerde yardımcı olmaktadır. Findeks, bankalara yapmış olduğu bu desteği ticari kurumlar içinde yapmaktadır. Findeks ticari adıyla kurulan sistemde, ticari firmalar, reel sektörler, Kobilere risklerini etkin bir şekilde yönetme fırsatı sunmaktadır. Yine Findeks kurumsal çözüm paketleri sayesinde ticari işletmelere yön vermiş ve onlara ticari konularda etkin çözümler sunarak yardımcı olmaktadır.

Findeks ticari hizmetler sayesinde, ticari işletmelerde iş yapılan firmalar hakkında bilgiler sunulmakta ve ticari riskleri görebilme şansı vermektedir. Findeks kurumsal çözümler paketlerini incelersek;

. Merkezi Karar Destek Sistemi: Bu sistemin teknik alt yapısını Kredi Kayıt Bürosu tarafından sağlanmaktadır. Şirketin almış olduğu kararlar ile Findeks ürünleri bir arada çalışıp, satışa sunulan ürün ve hizmetlerin şartlarını sorunsuz oluşturmaya yardımcı olmaktadır.

. Çek Raporları: Firmaların çek hizmeti aldığı bankalar; son 1-3-12 ayda ödenmiş, karşılıksız çıkmış ve sonradan ödenmiş ya da karşılıksız çıkmış ancak hala ödenmemiş çeklerin adet ve tutarları yer almaktadır. Ayrıca bankacılık sektörüne tahsil ve teminat amacıyla verilmiş ileri vadeli çeklerinin adet, vade ve tutarları; kişinin henüz keşide etmediği veya etse bile bankacılık sistemine henüz aktarılmamış, kullanılabilir durumdaki çek yapraklarının sayıları ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Bu bilgiler dışında,  son 5 yıldaki keşide edilen çeklerin en düşük, en yüksek ve ortalama çek tutarları bazında dağılımı ile karşılıksız çıkmış çeklerinden en fazla 50 adedinin listesi yer alır. Bu kurumsal çözümler sayesinde, kişinin ya da kurumun finans sektörü dışındaki piyasalara olan borçlarını ödeme alışkanlıklarını gösterir.

. Harita Bazlı Raporlama: Adresi bilgisi içeren raporların, Türkiye haritası üzerinden seçme şansı veren ve bu raporları anında görülebilen raporlama şeklidir. Türkiye üzerinden her noktada ( il, ilçe ) görülebilen bir raporlama şeklidir. Bu sistem sayesinde; pazar bilgisi ve rekabet için önemli noktaların belirlenmesi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

. Diğer Kişi Raporları: Ticaret yapacağınız kişinin geçmiş finansal bilgilerine ulaşıp, risk ve çek raporları sayesinde satış yapmadan evvel daha sağlıklı kararlar alınmasına yardımcı olacaktır.

Findeks kurumsal çözüm sayesinde, şirketlerin izleyeceği rotaların belirlenmesinde, karar verme aşamalarında büyük bir ilerleme sağlanacaktır. Risk derecelerini en aza indirme ve ticari ilişkilerde karşı tarafı tanıma, şirketlerin büyümesinde büyük önem taşır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git