Bankalardan Kırmızı kalem Yiyen Kredi Alır mı?

Bankalardan Kırmızı kalem Yiyen Kredi Alır mı?
12 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.613 kez okundu.

Kişilerin bankalardan kullanmış olduğu kredilerin ödenmemesi ve bu ödememenin 90 günü bulması sonrası, bankalar kredi çeken müşterilerine yasal takip başlatırlar. Kişilerin borçlarını ödeme süresi 90 günü açması sonrası kırmızıçizgi verilen olumsuz bir sicil kazanmış olurlar. Bu kırmızı çizgi sicilini alan müşterilerin bankalardan kredi çekmeleri çok zordur. Çıkmadık candan umut kesilmez atasözüne dayanarak, bankalardan kırmızı kalem yiyen kredi alır mı? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Bankalardan çekilen kredilerin ödeme süresi 90 günü geçmemişse, kişiler ödenmemiş kredi borçlarını ve faizlerini ödeyerek kredilerini kapatırlar. Ama bu süre 90 günü geçtiyse, banka size hem yasal takip başlatır hem de kırmızıçizgi yiyen müşteri sınıfına koyar. Bu durum da ileriki dönemlerde kredi taleplerinizde kapıların yüzünüze kapanmasına neden olacaktır.

Kırmızı kalem yediğinizde, bankacılık hizmetlerinin hangisi olursa olsun yararlanamazsınız. Kırmızı kalem yiyen müşteriler, bankaların gözünde çok riskli müşteri sınıfında yer alırlar. Buna rağmen, bankalardan kırmızı kalem yiyen müşteri kredi alır mı? Diye sorarsanız, az da ola bir umut vardır. Gelelim o umuda. Bankalara hiçbir borcunuz kalmamış ve sabit yüksek bir geliriniz var.

Banka, almış olduğunuz o maaşın hatırına kırmız çizgi yemiş olsanız da kredi verebilir. Veya bankaya sağlam ipotekler gösterip ikna edebilirsiniz. Bu ihtimaller ile az daha olsa bir kredi alma şansınız olabilir. Ayrıca banka, sizin teklif ettiğiniz kredi miktarını değil de, kendi belirlemiş olduğu kredi miktarına göre kredi kullandırabilir. Kırmızıçizgi yiyenlerin, yukarıda ki bahsetmiş olduğumuz şartlara sahip olsa bile devlet bankalarında kredi almaları çok zordur. Çünkü devlet bankalarının kuralları katıdır. Buna karşılı özel bankaların tutumu biraz daha esnektir. Yine, kırmızıçizgi yiyenlerin kredi taleplerini yeni açılmış bankalardan yana kullanmalarını tavsiye ederiz.

Bankalardan kırmızı kalem yiyene kredi çıkar mı? Sorusuna verilecek cevapları bir umut gözüyle bakan kişiler. Olan olmuş artık. Yapmanız gerek ilk önce u kötü şöhretten bir an önce kurtulmak için çareler arayınız. Kredi veya kredi kart borçlarını zamanında ödeyin ki sizlerde normal insanlar gibi kredi kullanırken hiçbir zorluk yaşamayın. Çizginizin kırmızıdan yeşile doğru çıkması umuduyla.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git