Findeks Kayıt Bürosu Nedir?

Findeks Kayıt Bürosu Nedir?
6 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.051 kez okundu.

Bankalara olan kredi kullanma başvurusunun artmasıyla, bankalar kredi talebinde bulunanlar hakkında kredi notu, müşteri sicil gibi konularda bankalar arası bilgi alış veriş ihtiyacını doğurdu. Fakat yürürlükte olan bilgilerin bankalar arasında paylaşılmasını engellemekteydi. 1983 yılında çıkan yeni bir kanunla kurumlar arasında kredi müşterilerine yönelik bilgi paylaşımına müsaade edilmiştir. Yeni yasadan sonra Türkiye’de ki 11 bankanın girişimleriyle Kredi Kayıt Bürosu kurulmuştur. Finansal bilgi paylaşımı hizmetini bugün Türkiye Bankalar Birliği nezdinde kurulmuş olan Risk Merkezinin tek hizmet sağlayıcısı Findeks Kayıt Bürosudur.

Finansal hayatını düzenlemesinde danışmanlık ve reel sektörde daha güvenli işlem yapılmasına yönelik ürünleri bünyesinde bulunduran Findeks ile bankalardan kullanılan tüm kredi ve kredi kartı hesaplarının geçmiş verilere ulaşma, aktif ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilerin ödeme listesine ulaşabilir. Kimlik, iletişim bilgileri ve Finans bilgilerin tüm internet ortamında düzenli olarak taranıp bulunması halinde üyelerine sms ve e-posta yoluyla haber verilmesi hizmetleri bulunmaktadır.

Findeks Kayıt Bürosu sayesinde bilginiz dâhilinde veya bilginiz dışında gerçekleşebilecek önemli değişiklikler hakkında bilgi vermektedir. Findeks kayıt bürosunun kuramsal hizmetleri de bulunmaktadır. Çek dünyasının içine giren, çeklerle yapılan tüm işlemlerin dokümanlarını, karşılıksız çekler, ödenmemiş çekler gibi risk teşkil eden durumlarda dahi kullanıcılara bilgi veren ve kurumlara çek ile güvenli ticaretin kapılarını açmaktadır. Yine teminat mektuplarının güncelliğini kontrol edip, anlık bir iletişimle teminat mektubunun verildiği bankalar ile iletişime geçip kullanıcılarına bilgi verir.

Findeks, mobil uygulamaları ile de kullanıcılarının yanındadır. Telefonlara indirilecek bir uygulama sayesinde finansman dünyası elinizin altında olacaktır. Karekodu çeklerini bu uygulama sayesinde, günü gelmeden dahi çekin karşılığının olup olmadığı anında öğrenilebilmektedir. findeks.com adresinden üye olup detaylı bilgiler alabilir ve Findeks Kayıt bürosu sayesinde finansman riskini en aza indirebilirsiniz.

Finansman konusunda sizin en büyük destekçiniz olacak Findeks Kayıt Bürosu sayesinde, acaba ne olur? Ne kadar güvenli? Gibi aklınıza takılacak tüm sorulara cevap alabilir ve sağlıklı kararlar verebilir ve olası riskleri en aza indirmiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git